Apgaismojums īres dzīvokļiem

  • Apgaismojums īres dzīvokļiem

Īres dzīvokļi ne vienmēr ir labi pārdomāti un ērti. Ir labi, ja dažas problēmas var atrisināt ar minimāliem ieguldījumiem, bet ko darīt, ja dzīvoklī trūkst gaismas? 

Jūs nevēlaties veikt lielu remontu uzreiz pēc pārcelšanās, turklāt īpašnieki ne vienmēr ir apmierināti ar šādām izmaiņām. Bet acīmredzot nepietiek gaismas, un kaut kas ir jādara. Lūk, daži vienkārši veidi, kā padarīt dzīvokli gaišāku, nemainot visas lustras un neveicot pilnīgu remontu.

Papildus gaismekļi 

Darba zonās un mājas stūros bieži vien trūkst pietiekamas gaismas. Šīs zonas var viegli izgaismot ar galda lampām, stāvlampām un piekaramiem gaismekļiem. Izvēlieties modeļus, kurus var pieslēgt pie kontaktligzdas un kuri nodrošina pietiekamu apgaismojumu darba un atpūtas zonās.

Nebaidieties no gariem vadiem, kurus nav iespējams paslēpt sienās. Mūsdienīgs dizains ļauj tos izmantot kā daļu no interjera! Šobrīd tirgū var atrast ne vienu vien lustru vai piekaramo gaismekli ar gariem vadiem, un tie būs labs risinājums apgaismojumam vietās, kas atrodas tālu no rozetēm. Galvenais ir tas, lai vadi netraucētu kustību dzīvoklī.

Ja īpašnieki piekrīt nomainīt lustras, ir labi izvēlēties tādas, kas tiks piestiprinātas tādā pašā veidā kā vecās lustras. Tas samazina remonta izmaksas un atvieglo sarunas ar īpašniekiem.

Mēbeļu pārvietošana 

Dažreiz papildu apgaismojums nepietiek, tāpēc ir labi pārkārtot mēbeles. Pārvietojot rakstāmgaldu pie loga, tas būs vairāk apgaismots, un gultai būs nepieciešams mazāk gaismas, tāpēc to noteikti var novietot stūrī. Arī tādas apjomīgas mēbeles kā drēbju skapis nav piemērotas loga tuvumā: pat ja tās neaizsegs loga telpu, tās aizņems gaismu telpā.

Labs risinājums būtu telpā uzstādīt spoguļus: tie drīzāk atstaros gaismu, nevis to absorbēs kā mēbeles. Līdzīgi iedarbosies arī gaišu krāsu izmantošana interjerā, un viegli, gaiši aizkari neierobežos dabiskās gaismas iekļūšanu dzīvoklī.

Spuldzīšu nomaiņa 

Izklausās pārāk vienkārši, vai ne? Taču tas ir piemērots risinājums, ja nevarat nomainīt lustru vai izvietot vairāk gaismu. Labas LED spuldzes būs ievērojami spilgtākas nekā luminiscences vai kvēlspuldzes. Piemēram, 20 W kvēlspuldze dod tikai 230 Lm, luminiscences spuldze - 1060 Lm, bet LED spuldze - 1600 Lm. Turklāt LED spuldzes patērē daudz mazāk elektrības, kas ievērojami ietaupīs Jums naudu. 

Nomainot spuldzes, jāpievērš uzmanība arī krāsu temperatūras izvēlei. Ja jūs aizmiegat pie rakstāmgalda un jums ir grūti atpūsties guļamistabā, arī tas ir iemesls, lai nomainītu spuldzes.

Kad ir vērts iegādāties jaunus gaismekļus?

Ne vienmēr ar šīm iespējām ir iespējams atrisināt gaismas trūkuma problēmu, tāpēc ir vērts apspriesties ar dzīvokļa īpašniekiem par jaunu gaismekļu uzstādīšanu. Kādos gadījumos šo sarunu nevajadzētu atlikt?

  • Lustra apgrūtina pārvietošanos telpā. Ja lustra ir neērti novietota un jūs tai pastāvīgi triecaties, vislabāk ir nekavējoties vienoties ar dzīvokļa īpašnieku par tās nomaiņu.
  • Vannas istabas gaismas ķermeņi nav aizsargāti pret mitrumu. Ja gaismeklis telpā ar augstu mitruma līmeni ir neaizsargāts vai tam ir atsegti vadi, tas ir bīstams veselībai un nekavējoties jānomaina. Vannas istabas gaismekļiem jābūt vismaz  ar aizsardzības pakāpi IP44. 
  • Pat pēc visām izmaiņām nav pietiekami daudz gaismas. Ja jūs paklūpat gaitenī vai nevarat lasīt gaismas trūkuma dēļ, tas ir iemesls, lai aktualizētu jautājumu par renovāciju.


Ja rodas jautājumi, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.

T: +371 24 94 2444

E: info@balticled.lv

2022-03-22 13:09:30
0
564

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!