Apgaismojums garderobei un pieliekamajam

  • Apgaismojums garderobei un pieliekamajam

Daudziem māju un dzīvokļu iedzīvotājiem garderobes vai pieliekamā apgaismošana var būt izaicinājums. Neatkarīgi no tā, vai telpa ir liela vai tajā ir tikai daži plaukti, tam nebūs nekādas nozīmes, ja tajā nav pietiekami daudz gaismas.

Ja varat atļauties apgaismojuma dizainera pakalpojumus, problēma ir atrisināta. Taču, ja apgaismojums ir jāorganizē pašam, tad jūs gaida neierasti piedzīvojumi.

Virsapmetuma apgaismojums

Skapji un garderobes parasti ir bez logiem, tāpēc tajos nav dabiskās gaismas. Tās izskatās tumšas un mazas, un tajās ir grūti atrast priekšmetus. Tāpēc, lai apgaismotu skapi, pieliekamo vai ģērbtuvi ir jāorganizē apgaismojums pats saviem spēkiem. Pirmais, ar ko jāsāk, ir primārais apgaismojums.

Viena skapja gadījumā šis jautājums nav tik aktuāls, jo augšējie plaukti aizsegs augšējo apgaismojumu un no tā nebūs nekādas jēgas. Taču ja pieliekamais vai garderobe ir atsevišķa telpa, tad augšējais apgaismojums nebūs lieks. Apgaismojuma iespējas garderobei ir bezgalīgas. Jūs varat izvēlēties LED paneļus, LED sliežu prožektorus vai pat greznu lustru, vai varbūt Jums pietiek tikai ar sienas gaismekļiem. Viss atkarīgs no telpas lieluma, nepieciešamā apgaismojuma un visbeidzot atvēlētā budžeta. 

Zemprofila apgaismojums

Atsevišķus plauktus var arī apgaismot, īpaši, ja tie ir pietiekami dziļi. Šim nolūkam lieliski noder lineārie gaismekļi. Tie ne tikai piešķir skapim augstāku izskatu, bet arī atvieglo priekšmetu atrašanu. Tikpat ērts risinājums būtu LED lentes, kas uzlīmētas virs plauktiem vai uz sienām. Tas var būt lētāks un vizuāli nepievilcīgs, taču to ir vieglāk un ātrāk uzstādīt, un nav nepieciešams daudz piepūlēties ar savienojumu. Ērts risinājums plauktiem ir mini griestu padziļinājumā iebūvētais panelis, kas izgaismo pat vistālākos stūrus.

Starp citu, lineārie gaismekļi var būt arī galvenais apgaismojums, ja garderobe vai pieliekamais ir iekārtots garā, šaurā telpā. Standarta lustras nenodrošinās vienmērīgu gaismu, savukārt ar vienu garu gaismekli var viegli paveikt šo uzdevumu. Laba ideja ir arī uzstādīt dažus mini paneļus vai prožektorus.

! Ja garderobe vai pieliekamais joprojām šķiet mazs, iesakām telpas galā novietot spoguli un spoguļu apgaismojumu, tādā veidā Jūs vizuāli paplašināsiet telpu.

Garderobēm, skapjiem un pieliekamajiem iesakām izvēlēties gaismekļus vai spuldzes ar kustības sensoru. Tikko kā atvērsies durvis, tā uzreiz iedegsies gaisma. 

LED sliežu prožektori

Sliežu apgaismojums ar regulējamu gaismas virzienu ir lieliska alternatīva lineāro gaismekļu uzstādīšanai. Ar to gaismu var novirzīt uz tekstilmateriāliem un citiem priekšmetiem pēc izvēles. Tas ir īpaši noderīgi, ja telpā ir objekti, kurus nepieciešams vizuāli izcelt.

Sliežu apgaismojumam vislabāk ir izmantot LED lampas ar neitrālu baltu gaismu. Ja lampām ir augsta CRI vērtība, tās precīzi atveidos krāsas, kas palīdzēs jums radīt neaizmirstamu attēlu. Turklāt LED spuldzes ir praktiski neuzskarst, tapēc tas ir visdrošākais risinājums ugunsdrošības ziņā. 


Ja rodas jautājumi, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.

T: +371 24 94 2444

E: info@balticled.lv

2022-02-18 15:46:53
0
574

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!