Apgaismojums balkonam

  • Apgaismojums balkonam

Gandrīz katrā daudzdzīvokļu mājas dzīvoklī ir balkons vai lodžija. Ja šīs telpas remonts un siltināšana nav pārāk sarežģīta, tad apgaismojums ir daudz sarežģītāks jautājums. Tāpēc ir svarīgi rūpīgi pārdomāt, pirms veikt pirkumus un uzstādīt apgaismes ķermeņus.

Balkona apgaismojuma elementu izvēle

Var izmantot gaismas ķermeņus, piemēram, lampas, sienas lampas vai pat stāvlampas. Atkarībā no balkona lieluma var izmantot vairākus gaismas avotus, piemēram, lustru un sienas lampas vai vairākus prožektorus. Arī apgaismes ķermeņu veids ir atkarīgs no telpas funkcionalitātes. Ja jūs bieži izmantojat balkonu vai lodžiju, piemēram, lasīšanai, lampu vajadzētu novietot tur, kur vēlāk novietosiet krēslu vai krēslu.

Uzstādot apgaismes ķermeņus, neaizmirstiet, ka svarīgs ir arī telpas dabiskais apgaismojums. Jūs nevēlaties aizklāt logus ar tumšām žalūzijām, aptumšojošiem aizkariem un drapējumiem. Dienas gaisma ir pieņemamāka acīm, un dienas gaišajā laikā tā palīdzēs ietaupīt elektroenerģiju.

Balkonā uzstādītie apgaismes ķermeņi atšķiras:

Telpas kopējais izskats, kontrasts, balkona vizuālais apjoms, komforts un mājīgums, kas ir īpaši svarīgi, ja šos kvadrātmetrus izmanto atpūtai, ir atkarīgi no stiprinājuma veida un tā atrašanās vietas.

Ieteikumi gaismekļu izvēlei

Ja balkona griesti ir zemi, iesakām izvēlēties tiešos gaismas ķermeņus, kas ir ideāli piemēroti nelielu, šauru telpu iekārtošanai, piemēram, darba vietai.

Vispārējo apgaismojumu var organizēt, izmantojot izkliedētas gaismas ķermeņus. Spuldzes jauda jāizvēlas atkarībā no balkona lieluma un interjera krāsu gammas. Lai mainītu telpas lielumu un proporcijas, var izmantot stāvlampas vai sienas lampas. Ja balkons vai lodžija ir neliela, gaismas ķermeņi jāizvieto tā, lai gaisma sasniegtu sienas un griestus. Šauras telpas var viegli paplašināt, izvietojot apgaismojumu uz sienām vienā līnijā.

Gaismas ķermeņu elektroinstalācijas ierīkošana

Plānošanas posmā ir ieteicams izlemt par elektroinstalācijas veidu un apgaismes ķermeņu un lampu veidiem. Kad plāns ir izstrādāts, vadus var izvilkt no dzīvokļa un izvilkt caur balkonu. Elektroinstalācija var būt divu veidu: slēgta vai atvērta.

  • Atvērtai sistēmai ir nepieciešams kabelis un īpaši balsti, kas tiek piestiprināti pie sienām un griestiem, pie kuriem vadi jau ir piestiprināti. Šīs instalācijas priekšrocība ir uzstādīšanas vienkāršība un iespēja ātri nomainīt vai labot vadus nelielā platībā.
  • Slēptās elektroinstalācijas var izmantot ar betona vai mūra sienām, kurās ar speciālu instrumentu tiek izveidoti kabeļi, tad tiek ievietots vads un pārklāts ar apmetumu. Lai novērstu ugunsgrēku, vads jāizolē, izmantojot speciālas vadu pārklājumus un kastes. 

Izvēlētā elektroinstalācijas veida izvēle ir atkarīga no sienu apdares materiāla un laika, ko plānojat veltīt remontam un elektroinstalācijas darbiem. Darbam var izmantot vara vai alumīnija stieples. Varat izmantot abus, taču tos nedrīkst kombinēt, jo tiem ir atšķirīgas īpašības un to savienojums var izraisīt īssavienojumu.


Ja rodas jautājumi, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.

T: +371 24 94 2444

E: info@balticled.lv

2021-08-05 14:24:06
0
857

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!