Apgaismojuma tendences 2023. gadam

  • Apgaismojuma tendences 2023. gadam

Apgaismojumam ir liela nozīme telpas noskaņas radīšanā, un nekas nepiešķir tai lielāku eleganci un izsmalcinātību kā skaista lustra vai kāds cits gaismeklis. 2023. gadā interjera dizaina pasaule ir piepildīta ar jaunākajām lustru un gaismas ķermeņu tendencēm.

Šajā rakstā mēs aplūkojam dažas no interesantākajām tendencēm, kurām šogad vajadzētu pievērst uzmanību.

Minimālisma lustras un apgaismes elementi

Minimālistisko lustru un gaismekļu popularitāte pēdējos gados ir augusi, un šī tendence neapstāsies arī 2023. gadā. Šīm lustrām ir raksturīgas tīras līnijas, vienkāršas formas un pārlieku dekoratīvu elementu trūkums. Galvenā uzmanība tiek pievērsta elegantam un mūsdienīgam izskatam, kas papildina, nevis pārslogo telpu.

Ģeometriskas formas

Kvadrātveida un taisnstūrveida lustras ir unikālas. Šīs lustras var būt izgatavotas no dažādiem materiāliem, sākot no metāla līdz stiklam, un tās ir pielāgotas jebkuras telpas estētiskajam stilam.

Vienkrāsu gamma

Baltie, melnie un neitrālie toņi rada saskaņotu un neuzkrītošu izskatu, kas nevainojami iederas jebkurā interjerā. Šie gaismekļi ir ideāli piemēroti tiem, kas vēlas telpai piešķirt eleganci, nepārspīlējot to.

Drosmīgas un izteiksmīgas lustras un lampas

No otras puses, arī 2023. gadā būs aktuālas drosmīgas un spilgtas lustras un gaismas ķermeņi. Šie gaismekļi ir paredzēti, lai izceltos un radītu centrālo elementu telpā. Tiem bieži vien ir sarežģīts dizains, košas krāsas un neparastas formas, kas piesaista uzmanību.

Lielizmēra gaismekļi

Lielas lustras un lampas rada iespaidīgu un iedvesmojošu efektu, īpaši plašās telpās ar augstiem griestiem. Šīs lustras var būt izgatavotas no metāla, kristāla un pat tādiem netradicionāliem materiāliem kā koks vai papīrs.

Spilgtu krāsu izmantošana

Populāri ir tādi dārgakmeņu toņi kā smaragds, safīrs un rubīns, kas jebkurai telpai piešķir bagātību un greznību. Šie gaismekļi ir īpaši piemēroti telpām ar pieklusinātu interjeru, jo tie piešķir telpai spilgtu krāsu, kas atdzīvina telpu.

Dabiskas un ekoloģiskas lustras un apgaismes ķermeņi

Tā kā ilgtspējība kļūst arvien aktuālāka tēma, 2023. gadā arvien lielāku popularitāti gūst dabiskas un videi draudzīgas lustras un gaismas ķermeņi. Tās ir izgatavotas no ilgtspējīgiem un atjaunojamiem materiāliem: bambusa, rotangpalmas, pārstrādāta stikla. Tās ir veidotas ar minimālu ietekmi uz vidi.

Organiskas formas un tekstūras

Lustrām un gaismekļiem, kas izgatavoti no dabīgiem materiāliem, bieži vien ir izliektas, neregulāras formas un faktūras, kas imitē dabu. Šādas lustras īpaši labi izskatās telpās, kas iekārtotas vienkāršā vai bohēmiskā stilā, jo tās piešķir mājīgu siltumu.

Energoefektīvs apgaismojums

LED apgaismojums kļūst arvien populārāks lustrās un gaismekļos, jo tas nodrošina ilgmūžīgu, energoefektīvu apgaismojumu, kas laika gaitā ļauj mājokļu īpašniekiem ietaupīt naudu. Šie gaismekļi bieži ir aprīkoti ar dimmeriem un citām enerģiju taupošām funkcijām, padarot tos par gudru un videi draudzīgu izvēli.

Jauktie materiāli un tekstūras lustrās un gaismekļos

Arī 2023. gada tendence ir jauktu materiālu un faktūru izmantošana lustrās un gaismekļos. Šādas lustras apvieno dažādus materiālus: metālu, stiklu un koku, radot unikālu un eklektisku izskatu, kas telpai piešķir dziļumu un interesi.

Rūpniecisko materiālu izmantošana

Lustras un gaismekļi, kas izgatavoti no metāla caurulēm, zobratiem un citiem rūpnieciskiem materiāliem, kļūst arvien populārāki, jo tie piešķir jebkurai telpai asu, neapstrādātu noskaņu. Šādas lustras īpaši labi izskatās telpās ar modernu vai industriālu stilu.

Jaukta metāla izmantošana

Lustras un lampas, kurās apvienoti dažādi metāli, piemēram, misiņš, varš un nerūsējošais tērauds, kļūst aizvien populārākas, jo tās piešķir telpām šarmu un izsmalcinātību. Šādas lustras īpaši labi izskatās telpās ar metālisku krāsu gammu, jo tās apvieno dekoru vienotā veselumā.

Telpu apgaismojuma tendences

Papildus vispārējām lustru un apgaismes ķermeņu tendencēm ir vērts pieminēt arī specifiskas telpu apgaismojuma tendences.

Viesistaba

Tendence dzīvojamā istabā ir izmantot lielas lustras un lampas, kas telpā rada centrālo punktu. Šādi ķermeņi bieži vien ir izgatavoti no metāla vai kristāla, un tos var izvēlēties atbilstoši jebkuras telpas stilam.

Ēdamistaba

Ēdamistabā modē ir minimālistiskas lustras un apgaismes ķermeņi, kas papildina, nevis pārspīlē telpu. Šīm lustrām ir tīras līnijas un neitrāla krāsu gamma, kas nevainojami iederas interjerā.

Guļamistaba

Guļamistabā modē ir maigs un romantisks apgaismojums, kas rada mājīgu un aicinošu atmosfēru. Ļoti populāras ir lustras un gaismas ar dimmeriem un siltām spuldzēm, jo tās rada relaksējošu un nomierinošu atmosfēru.

Vannas istaba 

Funkcionāls un stilīgs apgaismojums ir aktuāls vannas istabā, kas izgaismo telpu un vienlaikus piešķir tai eleganci. Populāra izvēle ir lustras un gaismekļi ar LED lampām un energotaupības funkcijām, jo tie nodrošina ilgstošu un energoefektīvu apgaismojumu.

Jaunas tendences lustrās un gaismekļos

Papildus jau aplūkotajām tendencēm ir arī dažas jaunas un jaunas tendences, kam jāpievērš uzmanība 2023. gadā.

Viedā apgaismojuma tehnoloģija

Lustras un gaismekļi ar iebūvētiem sensoriem un balss vadību kļūst arvien populārāki, jo tie piedāvā ērtu un futūristisku veidu, kā kontrolēt apgaismojumu jūsu telpā.

Jauktu materiālu izmantošana

Lustras un gaismekļi, kuros apvienoti dažādi materiāli, piemēram, stikls un audums vai koks un metāls, kļūst arvien populārāki, jo tie piešķir telpām unikālu un eklektisku noskaņu.

Padomi modernu lustru un apgaismes ķermeņu ieviešanai jūsu telpā

Lai gan sekot jaunākajām tendencēm ir lielisks veids, kā būt mūsdienīgam un modernam, ir svarīgi atcerēties, ka ne visas no tām būs piemērotas jebkurā telpā. Lūk, daži padomi, kā izmantot modernās lustras un gaismas ķermeņus savā telpā:

  • Apsveriet lustras izmēru un mērogu attiecībā pret telpu. Liela lustra var pārslogot mazu telpu, bet maza lustra var pazust lielā telpā.
  • Padomājiet par telpas kopējo estētiku. Minimālistiska lustra var izskatīties nevietā telpā ar bohēmisku vai eklektisku stilu, savukārt drosmīga un spilgta lustra var būt pretrunā ar neitrālu krāsu gammu.
  • Apsveriet telpas apgaismojuma vajadzības. Guļamistabā var būt nepieciešams maigāks apgaismojums, lai radītu relaksējošu atmosfēru, savukārt ēdamistabā var būt nepieciešams spilgtāks apgaismojums, lai rīkotu izklaides pasākumus.
  • Nebaidieties kombinēt un saskaņot dažādus stilus un materiālus. Mūsdienīga lustra var lieliski izskatīties kopā ar senatnīgu pusdienu galdu, savukārt antīkais gaismeklis var piešķirt šarmu modernai viesistabai.

Atbilstošas lustras vai lampas izvēle jūsu istabai

Izvēlēties pareizo lustru vai lampu savai istabai var būt grūts uzdevums. Šeit ir daži galvenie faktori, kas noteikti jāņem vērā:

  • Izmērs un mērogs - pārliecinieties, ka gaismeklis ir proporcionāls telpai un nepārspīlē telpu vai nepazūd tajā.
  • Stils un estētika - izvēlieties gaismekli, kas papildina telpas kopējo izskatu un rada pareizo noskaņu.
  • Apgaismojuma vajadzības - ņemiet vērā telpas apgaismojuma vajadzības un izvēlieties gaismekli, kas nodrošina vajadzīgo gaismas daudzumu.
  • Kvalitāte un izturība - ieguldiet līdzekļus augstas kvalitātes gaismeklī, kas kalpos gadiem ilgi un spēs saglabāt savu kvalitāti un izturēt nolietojumu.

Secinājums

Lai gan interjera dizainā nav būtiski sekot jaunākajām tendencēm, ir svarīgi sekot līdzi aktuālajām tendencēm, lai radītu modernu un stilīgu telpu.

Iekļaujot telpā modernas lustras un ķermeņus, jūs varat piešķirt tai eleganci un izsmalcinātību, kas ļaus jūsu mājoklim vai komerctelpai izcelties.

Neatkarīgi no tā, vai dodat priekšroku minimālistiskam dizainam vai drosmīgam un izteiksmīgam stilam, jūs atradīsiet modernu lustru vai apgaismes ierīci, kas atbilst jūsu gaumei un izdaiļo jūsu telpu.


Ja rodas jautājumi, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.

T: +371 24 94 2444

E: info@balticled.lv


2023-05-09 16:53:07
0
642

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!