Apgaismojuma noteikumi rudenī - uzlabojiet noskaņojumu ar gaismu

  • Apgaismojuma noteikumi rudenī - uzlabojiet noskaņojumu ar gaismu

"Slikta gaisma padara cilvēkus nelaimīgus," ir teicis slavenais vācu dizainers un "gaismas dzejnieks" Ingo Maurers. Un tā nav tikai skaista frāze, jo mūsu ķermeņa bioritmi ir tieši atkarīgi no gaismas. Gaismas trūkums izraisa ātru nogurumu, garastāvokļa un produktivitātes pasliktināšanos. Šos ierastos "rudens simptomus", kad debesis ir apmākušās un diena ir daudz īsāka, var ārstēt ar pareizu mākslīgo apgaismojumu.

Ir pierādīts, ka vēss un neitrāls apgaismojums palīdz pamosties un koncentrēties. Taču, neraugoties uz šādām modināšanas "spējām", nav vērts to uzstādīt visā mājā, jo īpaši guļamistabā. Pēkšņa pāreja no rudens rīta tumsas uz spilgtu gaismu "trāpa acīs" un kļūst par stresu organismam. Vismaigākā pamošanās notiks pie siltas krāsu temperatūras. Tāpēc guļamistabā, viesistabā, priekšnamā un visās tajās telpās, kurās mēs sākam vai beidzam dienu, uzstādām lampas un spuldzesar temperatūru līdz 3800 K. "Uzmundrinošu gaismu" ar 4200 K labāk atstāt vannas istabai un darba vietai.

Piekaramie gaismekļi, stāvlampas un galda lampas ar izkliedētu gaismu palīdzēs radīt papildu mājīgumu un panākt maksimāli relaksējošu atmosfēru. Vakaros varat pilnībā likvidēt vispārējo gaismu un radīt telpā gaismu antistresa istabā, kas ļaus aizmirst par nogurdinošo dienu un noskaņot sevi pilnvērtīgam, veselīgam miegam. Labāk izvēlēties lampas ar dimmeri, kas ļauj regulēt gaismas spilgtumu. Šādu atmosfēru lieliski papildinās virtenes. Izvēlieties modeļus ar siltu dzeltenu gaismu bez mirgošanas. Tā kā visu varavīksnes krāsu maiņa vai dinamiska pat viena toņa mirgošana var " satraukt" nervu sistēmu un " sagaidīt bezmiegu".

Vēl viena "silta" nots, kas var atbrīvoties no rudens nomāktības, būs dzīvas uguns imitācija. Pirmkārt, mīlestība pret to mums ir iedzimta ģenētiskā līmenī un otrkārt, ar patīkamām pasēdēšanas reizēm pie ugunskura saistās daudzas vasaras atmiņas. Protams, izvietot īstu kamīnu dzīvoklī ir diezgan dārgi un ne vienmēr droši, tāpēc lielisks risinājums būs LED modelis. Mūsdienās tirgū ir daudz variantu, sākot no diezgan lieliem, līdz pat maziem galda. Lieliski papildinās interjera LED apgaismojums ar dzīvās liesmas imitāciju un LED svecēm.

Interesants dizaina risinājums, ja vēlaties pievienot gaismu, nepērkot gaismas ķermeņus, ir spogulis. Vienkārši novietojiet vai pakariniet to pretī gaismas avotam, un jūs iegūsiet divreiz vairāk gaismas. Kā bonuss būs vizuāls telpas palielinājums, jo pie sienas būs vēl viens "vēl viens logs". Un, ja vēlaties izgaismot "savu sauli", varat uzlikt palodzes lampu ar dzeltenu spīduma toni. Šo vienkāršo triku smadzenes uztvers kā vakara saules atspulgu logā. Vēl viena atsauce uz dabu un vasaru var būt lampas ar augiem, tās kļūs ne tikai par jūsu mājas akcentu, jo "zaļie draugi" mitrina gaisu un piesātina to ar skābekli.

 

Ja rodas jautājumi, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.

T: +371 24 94 2444

E: info@balticled.lv

2023-08-04 16:32:14
0
166

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!