8 vienkārši enerģijas taupīšanas veidi

  • 8 vienkārši enerģijas taupīšanas veidi

Žāvējiet drēbes svaigā gaisā, nevis lietojiet veļas žāvētāju

Žāvēšana veļas mašīnā parasti gadā patērē tikpat daudz enerģijas, cik energoefektīvs ledusskapis, veļas mašīna un trauku mazgājamā mašīna kopā. Veļas žāvēšana uz auklas ietaupa naudu un veicina enerģijas taupīšanu. Apģērbi ir svaigāki, bez spēcīgām smakām un netiek bojāti. Viens mazs solis ceļā uz pārmaiņām!

Biežāk izmantojat klēpjdatoru nekā stacionāro datoru

Klēpjdatori patērē vidēji 20 līdz 50 W elektroenerģijas, savukārt stacionārie datori - 60 līdz 200 W. Iemesls tam ir tāds, ka klēpjdatori darbojas ar akumulatora enerģiju, savukārt stacionārie datori ir pastāvīgi pieslēgti strāvas avotam un nepārtraukti patērē enerģiju.

Pēc pilnīgas uzlādes noteikti atvienojiet klēpjdatoru un kabeli no strāvas avota. Tas ne tikai palīdz samazināt enerģijas patēriņu, bet arī optimizē klēpjdatora akumulatora izmantošanu, pagarinot tā kalpošanas laiku.

Pirms došanās prom no mājas atvienojiet pagarinātāju no strāvas avota

Jūs varat ietaupīt enerģiju un naudu, atceroties atvienot pagarinātājus no tīkla, kad tie netiek izmantoti.

Fiktīvā slodze jeb "vampīru jauda" ir elektrība, kas tiek patērēta no kontaktligzdām, kad iekārtas ir izslēgtas vai atrodas miega režīmā, bet joprojām ir pieslēgtas elektrotīklam. Daudzu veidu elektroniskās ierīces un biroja iekārtas, tostarp datori, printeri un tālruņu lādētāji, turpina patērēt elektroenerģiju pat tad, kad tie ir miega režīmā.

Fiktīvās slodzes laikā iekārtas un ierīces var patērēt līdz pat 15 % elektroenerģijas!

Vienmēr atvienojiet elektroierīču un ierīču kontaktdakšu, kad tās netiek lietotas. To var atvieglot, izmantojot pagarinātājus, kuros ar slēdža palīdzību var atvienot visas ierīces no tīkla. Lai atcerētos atvienot pagarinātāju, novietojiet to viegli pieejamās vietās.

Sāciet lietot LED spuldzes

Gaismas diodes (LED) spuldzes kalpo ilgāk nekā kvēlspuldzes vai halogēna spuldzes. Tās ir energoefektīvas, ļoti izturīgas un ietaupa naudu. Aizstājiet visas neefektīvās spuldzes ar LED spuldzēm. Neaizmirstiet pareizi atbrīvoties no vecajām spuldzēm!

Tālruņa uzlāde lidmašīnas režīmā un pirms gulēt iešanas

Uzlādējot tālruni, pārslēdziet tālruni lidmašīnas režīmā, lai tālrunis nepalēninātu uzlādes procesu, jo tas vienlaikus patērē enerģiju, meklē mobilo sakaru torņu signālus un atrod jūsu atrašanās vietu, izmantojot GPS funkciju. Pārslēdzot uz lidmašīnas režīmu, tālrunis uzlādēsies ātrāk. Jo spilgtāks ir ekrāna spilgtums, jo vairāk enerģijas tiek patērēts. Arī vibrācija patērē vairāk enerģijas nekā zvana signāls. Mazas enerģijas režīms arī ietaupa akumulatora enerģiju, kas samazina enerģijas patēriņu.

Atcerieties: izslēdziet lādētāju, kad tas netiek lietots!

Atvienojiet mobilo tālruņu un klēpjdatoru lādētājus no tīkla

Vienmēr atvienojiet elektroniskās ierīces un ierīces no tīkla, kad tās netiek lietotas. Tas ļaus ietaupīt enerģiju, naudu un novērst ugunsgrēkus. Ja pagarinātājs ir atstāts pieslēgts, tam pievienotās ierīces turpina tērēt enerģiju un faktiski palielina enerģijas patēriņu.

Nevajadzīgu failu noņemšana no krātuves

Samaziniet oglekļa dioksīda emisiju, šķirojot failus un dzēšot nevajadzīgos datus no ierīču krātuves! Uzņēmumiem, kas piedāvā datu krātuves pakalpojumus, ir nepieciešami glabāšanas centri, kuros nepārtraukti darbojas serveri. Šajos datu centros tiek patērēts milzīgs enerģijas daudzums, jo tiem ir nepieciešamas maiņstrāvas sistēmas, lai izvairītos no pārkaršanas.

Dzēsiet vecos e-pasta ziņojumus

78% no visiem ienākošajiem e-pastiem ir surogātpasts, kas pasaulē patērē 33 miljardus kWh elektroenerģijas un rada 20 miljonus tonnu oglekļa dioksīda emisiju gadā. Ja katrs Francijas iedzīvotājs izdzēstu 50 e-pasta vēstules, enerģijas ietaupījums būtu līdzvērtīgs Eifeļa torņa apgaismojuma izslēgšanai uz 42 gadiem. Atbrīvojot savu pastkasti no nevajadzīgām ienākošajām vēstulēm, jūs varat ietaupīt enerģiju un samazināt oglekļa emisijas, pat neatkāpjoties no sava darba galda! Ievērojiet šos padomus.


Ja rodas jautājumi, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.

T: +371 24 94 2444

E: info@balticled.lv

2023-07-24 14:37:26
0
154

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!