2022.gada apgaismojuma trendi

 • 2022.gada apgaismojuma trendi

Interjera apgaismojuma dizaineri savos pētījumos ir tik tālu pavirzījušies uz priekšu, ka šodien tradicionālie apgaismes ķermeņi pamazām tiek pārveidoti par īstiem mākslas objektiem.

Katrā jaunajā modes sezonā nemainīgi tiek mēģināts pārsteigt klientus, taču dizaina eksperti pievērš uzmanību gan apgaismojuma funkcionalitātei, gan tā organiskam izpildījumam mūsdienu interjera prasībām. Šajā rakstā esam apkopojuši jaunākās idejas par apgaismojumu dzīvokļos un mājās.

Galvenās apgaismojuma tendences 2022

 • Vienotībā ar dabu

Pievēršoties dabai, dizaineri iesaka interjera dizainā pēc iespējas vairāk izmantot dabiskus materiālus, faktūras un toņus. Šīs tendences pamatā ir vēlme pēc dabiskuma, un liela nozīme ir pareizam apgaismojumam.

Izvēloties apgaismes ķermeņus savam mājoklim, meklējiet ierīces, kas izgatavotas no dabīgiem materiāliem. To korpusi un abažūri var būt izgatavoti no koka, bambusa, rotangpalmas. Kā rotājumus var izmantot dabīgo akmeni un kristālu.

Lai panāktu lielāku autentiskumu, izvēlieties iekārtas dabīgās krāsās. Galvenokārt tās ir zemes, ūdens, saules un augu valsts krāsas. Arī ķermeņu formas var būt iedvesmotas no pašas dabas: floras un faunas, dabas parādībām.

 • Vienkāršība un komforts

Vienkāršība un mājīgums joprojām ir mūsdienu modes favorīti. Jaunie interjera risinājumi ir balstīti uz absolūta lietotāja komforta idejām.

Lai atbalstītu šo mājas apgaismojuma tendenci, izvēlieties glītus gaismas ķermeņus ar minimālu dekoru, kas izgatavoti no taustei patīkamiem un vizuāli pievilcīgiem materiāliem: ar lampu abažūriem no maiga vienkrāsaina tekstila vai gludām matēta stikla lampām. Šie gaismekļi lieliski papildina dzīvojamās istabas vai guļamistabas interjeru.

 • Atpakaļ 30-tajos 

Viens no pieprasītākajiem pagājušā gadsimta sākuma stiliem bija greznais un elegantais Art Deco. Šodien tā atkal ir sasniegusi savu popularitātes virsotni. Dizaineri iesaka izmantot Art Deco elementus interjerā ikvienam, kas meklē līdzsvaru starp nostalģiju pēc pagātnes un vēlmi pēc progresa un komforta.

Art Deco apgaismojuma pamatā ir krāšņums un glamūrs. Interjerā pareizo noskaņu var radīt globusveida lampas, misiņa un apzeltīti elementi, ornamenti no caurspīdīga vai tonēta stikla.

 • Tehnoloģiju kurss

Tiem, kas nevēlas izjust nostalģiju pēc pagātnes, bet gan vēlas pietuvināt pilnīgākai nākotnei, dizaineri iesaka izmantot industriālā stila apgaismes ķermeņus. Tie ir visu veidu tehniskā dizaina gaismekļi, rūpnieciski gaismekļi un atklātas lampas bez abažūriem vai vispār bez plafoniem.

Industriālajā stilā priekšroka tiek dota metālam visās tā formās, tostarp dekoratīvajam elementam. Arī krāsām šeit ir būtiska nozīme: industriālie interjeri vislabāk sader ar tīriem melniem, baltiem un pelēkiem toņiem.

 • Modernas krāsas

2022. gada krāsu tendencēs joprojām tiek uzsvērta vienkāršība un dabiskums. Dabiskie toņi joprojām ir pieprasīti un pievilcīgi. Dizaineri un krāsu speciālisti uzskata, ka modernam interjeram ir vērts apsvērt šādas krāsu paletes:

 • dabiskās krāsas: brūna, olīvu, sinepju, gaiši zila - vairāk mājīguma un komforta;
 • vienkrāsains: melni, balti un pelēki toņi minimālisma un industriālam interjeram;
 • karaliskie toņi: smaragdzaļš, Atlantijas zils, fuksija - drosmīgiem un radošiem cilvēkiem.

Pēdējā krāsu izvēle būs atkarīga tikai no jūsu iecerētā mērķa. Ja jums ir svarīgi krāsu akcenti, meklējiet spilgtus, uzmanību piesaistošus gaismas ķermeņus.

Ja svarīgāka ir kvalitatīva gaisma, izvēlieties lakonisku modeli, kas izgatavots no caurspīdīgiem vai puscaurspīdīgiem materiāliem. Neitrālu krāsu gaismekļi ir daudzpusīgi, taču vislabāk noder, lai radītu ērtu un relaksējošu mājas atmosfēru.


Modernas detaļas 

 • Ķēdes un krelles

Juvelierizstrādājuma izskata gaismekļi ir grezns atradums modernam interjeram.

Apgaismojums pērlīšu, ķēdīšu vai piekariņu formā izskatās viegls un gaisīgs un pat piešķir mājas videi rotaļīgumu. Vertikālā apdare vizuāli "izstiepj" telpu, koriģējot griestu augstumu.

Lielās telpās daudzlīmeņu apgaismojuma konstrukcijas ir ne tikai efektīvs gaismas avots, bet arī visa interjera centrālais elements, kas pievērš apmeklētāju uzmanību un ap kuru tiks veidota interjera koncepcija.

 • Maiga ģeometrija 

Apļu un līkņu estētika vienmēr paliks modē. Šī ģeometrija interjeros vienmēr izskatās stilīgi un moderni. Dizaineri mājas apgaismojuma scenārijos iesaka izmantot brīvas konfigurācijas ar plūstošām līnijām un pārejām no līmeņa uz līmeni. To vienkāršība un minimālisms padara tos piemērotus gandrīz jebkurā vidē neatkarīgi no interjera stila un satura.

 • Stikls – kā dizaina elements 

Vēl viena interesanta šī gada tendence ir stikla gaismekļu izmantošana interjerā ar nestandarta apdari. Ražotāji ir iemācījušies piešķirt šim materiālam neparastas īpašības, padarot no tā izgatavotos priekšmetus par īstiem mākslas objektiem.

Tagad stikla gaismekļi ir pieejami visās krāsās, izmēros un formās. Tie var būt pilnīgi absolūti bezsvara un izplūst telpā, vai arī tie var būt monumentālas, daudzlīmeņu struktūras. Stiklam tiek piešķirta dažāda necaurspīdīguma pakāpe un implantēti metalizēti pavedieni, lai radītu jaunus gaismas efektus. Šādu ierīču radītā gaismas spēle var radīt burvīgu atmosfēru jebkurā mājas interjerā.


Pēdējo gadu mode ir izdevīga, jo tā cenšas apvienot ne tikai oriģinalitāti, bet arī funkcionalitāti, vienkāršību un praktiskumu visos tās elementos. Jebkuru no šajā rakstā minētajām tendencēm var viegli pielāgot dažādiem interjeriem un lietotāju prasībām. Galvenais faktors, izvēloties mājas apgaismojumu, ir jūsu personīgā izjūta, tāpēc nebaidieties eksperimentēt un radīt savu stilu savā mājoklī.

Ja rodas jautājumi, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.

T: +371 24 94 2444

E: info@balticled.lv

2022-02-23 11:13:38
0
681

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!